Üleloomulik. Kohtumised inimkonna iidsete õpetajatega

Raamatu informatsioon
Autor Graham Hancock
Tõlkinud Matti Piirimaa
Toimetanud Irma Aren
Kõva köide, 155x220 mm
Sinisukk, 661 lk
ISBN 9789949146048

Vähem kui 50 000 aastat tagasi polnud inimkonnal kunsti, religiooni, keerukat sümbolismi ega innovatiivset mõtlemist. Ent siis ilmusid kõik need oskused ja omadused peaaegu täielikult väljakujunenuna, nagu oleksid mingid peidetud jõud need meile annetanud.

Raamatus "Üleloomulik" uurib Graham Hancock mõistatuslikku "enne ja pärast" hetke, et avada tõde ning välja selgitada mõjud, mis vormisid nüüdisinimese mõistuse. Tema otsingud viisid ta Prantsusmaa, Hispaania ja Itaalia koopamaalingute juurde, Lõuna-Aafrika mägede kaugetesse kaljuvarjetesse ning Amazonase vihmametsadesse, et juua taimedest saadud vägevat hallutsinogeeni ayahuasca't koos indiaanlastest šamaanidega, kelle maalingutel on kujutatud samasuguseid inimeste ja loomade hübriide nagu esiajaloolistes koobastes ning kaljuvarjetes.
Kas koopamaalingutel ja kaljuvarjetes kujutatud "üleloomulikud olendid" võivad olla inimkonna iidsed õpetajad? Ehk polnudki inimkonna evolutsioon Darwini tuvastatud "pime" protsess, vaid midagi muud – midagi sihikindlamat ja arukamat, mida me alles hakkame mõistma?
Erakordselt põnev lugemine kõigile, kelle uudishimu ei piirdu argiaskeldustega.