Stalini veinikelder

Raamatu informatsioon

Stalini veinikelder

 

Autorid: John Baker, Nick Place
Tõlkinud: Maarja Raud
Toimetanud: Ilona Raidmaa
Konsultant: Anne Roosipõld
Kõva köide, 145 x 215 x 32 mm,
Sinisukk,  404 lk
ISBN 978-9949-08-126-4, EAN 9789949081264

 

 

Nikolai II, Venemaa viimane tsaar, oli suur veinigurmaan. Vene revolutsiooni käigus ta hukati ning kogu veinikelder kuulus ühtäkki riigile, mida vahetult pärast Lenini surma hakkas juhtima Stalin. Teise maailmasõja saabudes otsustas Stalin aga väärtuslikud pärlid Peterburist minema saata. Nii jõudiski muist veine Thbilisisse, ühte sealsesse väiksesse vähetuntud veinikeldrisse …

90ndate alguses rajab John Baker Sydney jõukamatesse linnaosadesse eksklusiivseid veinipoode ja tegeleb veini importimise ning jaemüügiga. Tal on välja kujunenud kindel maitse ja ärimeel väärikate ning haruldaste veinide suhtes.

Ühel päeval satub tema kätte nimekiri veinidest, mis väidetavalt asuvad Gruusia veinikeldris. John otsustab võtta ette pöörase teekonna, et selgitada välja, kas salapärane veinikelder on olemas või mitte.

„Stalini veinikelder“ on tõsielul põhinev raamat, mis tutvustab põnevat ja kirevat veinimaailma ning viib lugejad kaunisse ja mitmekülgsesse Gruusiasse, Pariisi, Bordeaux’sse ja Sauternes’i kuulsasse Château d’Yquemi veinimõisa.

 

 

Telli raamat! Apollo

Telli raamat! Rahva Raamat